Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin Kaplama

 

Akrilik zemin kaplama,zemin döşemelerinde en sık kullanılan kaplama çeşididir. Açık ve kapalı geniş alanlarda en verimli kaplama türlerindendir. İnsan yoğunluğunun çok olduğu mekanlarda esnek ve parlak yapısı ile en çok tercih edilen üründür. Akrilik zemin kaplama açık ve kapalı spor sahalarında tercih edilir. Esnek yapısı sayesinde düşme ve kaymalarda meydana gelen yaralanmaları ciddi oranda azaltmaktadır. Parlak yüzeyi sayesinde mekanlara farklı bir genişlik kazandırır. Temizlemesi en kolay kaplama türlerinin başında gelmektedir. 

Plastik hammaddesinin çok çeşitli işlenmesi zemin kaplama sektöründe ürün çeşitliliğini artırmıştır. Bu yüzden akrilik zemin kaplama ürünleri her mekanda dekoratif ürün olarak da kullanılmaktadır. 

Akrilik Zemin Kaplama Avantajları

Akrilik zemin kaplama ürünlerini elastiği ve esnek bir yapıya sahip oldukları için kullanım ömürleri son derece uzundur. Herhangi bir çatlama,renk atma gibi deformasyonlara uğramaz. Son derece kullanışlı bir malzemedir. Dış etkenlere ve kimyasallara son derece dayanıklıdır. Çevresel etkenlerden kaynaklanan deforformaslar meydana geldiğinde bölgesel tamiratı son derece kolaydır. Uygulama rahatlığı diğer doğal kaplama ürünlerine göre son derece kolay ve temizdir. 

Akrilik zemin kaplama ürün çeşitliliği yönünden son derece zengindir. Her renk ve desende kaplama imkanı vardır. Dekoratif ortamların bütünleyen renk ve desen skalası sayesinde dekorasyon sektöründe en çok kullanılan kaplama türü akrilik zemin kaplama çeşitleridir.

Kapalı ve kalabalık ortamlarda ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı çok tercih edilir. Ses ve gürültü kirliliğini önleyen en kullanışlı kaplama ürüdür. Kaydırmazlık özelliğinden dolayı spor kazalarının önüne geçmektedir. 

Akrilik zemin kaplama uygulanırken diğer doğal kaplama ürünleri gibi fazladan tadilat ve tamirat işleri çıkarmaz. Döşendikten sonra kullanıma hazır olması iş kayıplarını önler.  Uygulama kolaylığı işçilik maliyetlerini çok ciddi anlamda düşürmektedir. 

Parlak ve düz yüzeyi aşınmalara karşı son derece dayanıklı olması kaplamanın uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. 

Temizliği son derece kolay bir malzemeden üretilmiştir. Temizlik maliyetleri açısından en fazla tercih edilen ürün kategorisinde yer almasını sağlamıştır.

Kir ve leke tutmama özelliği hem temizliği kolaylaştırırken aynı zamanda temiz ve hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Sağlık merkezlerinde,hastanelerde,okullarda ve kapalı spor salonlarında çok fazla tercih edilmesinin ana sebepleri antibakteriyel olmasındandır. 

Son yıllarda zemin kaplama sektöründe en fazla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Kullanım ömrünün uzun olması aynı zamanda doğal kaplama malzemelerine göre daha ekonomik olması her geçen gün ürüne olan talepi artırmaktadır.

Plastiğin kaplama sektöründeki payı her geçen gün artmaktadır. Kendi içinde çok değişik çeşitleri bulunan zemin kaplama sektörü her geçen gün hızla büyümektedir. Kaplama sektöründeki payı doğal kaplama ürünlerine göre daha fazladır diyebiliriz.

Akrilik zemin kaplama sadece kalabalık ve geniş ortamlarında tercih edilmez. Ev ve ofis dekorasyonlarında dekorasyonu tamamlayan ve bütünleyen kaplama türüdür. Bunun sebebi renk ve desenlerinin zenginliğidir. Bu zenginlik her dekoratif tercihin taleplerini karşılamasını sağlamıştır. Ortamı tamamlayacak her renk ve desene sahip olması her alanda rahatlıkla kullanılmasının önünü açmıştır.

Akrilik Zemin Kaplama Fiyatları?

Akrilik zemin kaplama fiyatları oğal malzeme fiyatları ile kıyaslandığında son derece uygundur. İşçilik maliyetlerinin az olması kaplamanın maliyetini ciddi oranda düşürmektedir. Zemin kaplama sektöründe en uygun malzemeler listesindedir. Kaplamanın kullanım ömrü ve sağladığı avantajlar göz önüne alındığında fiyatlar her gelir grubundaki bütçelere uygun seviyededir. 

Akrilik zemin kaplama hizmeti satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu firma seçimidir. Piyasada tanınan kurumsal firmalarda hizmet satın almak en doğrudur. Hizmeti kayıt dışı çalışan ve garantili olmayan firmalarda satın almamak uğranacak zararın önüne geçmektedir. Sektörde marka olmuş,işinde uzman kurumsal firmalarda hizmet satın almak en doğrusudur.

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.