Duvar Koruma Bariyerleri

Duvar Koruma Bariyerleri

 

   İnsan trafiğin çok olduğu kapalı mekanlarda duvarların deformasyonunu önlemek için duvara monte edilen koruma şeritlerine duvar koruma bariyerleri diyoruz. Okullar, hastaneler, resmi kurumlar, metrolar kısacası insan yoğunluğunun çok olduğu mekanlarda en çok duvarların deformasyonunda şikayet edilir. Kırılan ve boyası dökülen duvarları hem estetik açısından hem de temizlik açısından son derece kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Hastane, metro, otogar ve havaalanı gibi insan yoğunluğunun çok olduğu alanlarda aynı zamanlarda yük taşıma da çok olmaktadır. Taşınan yükün ve yük arabalarının duvarlara özellikle duvar dönmelerine köşelerine kolayca zarar verebilmektedir. Tadilatları uzun ve zor olduğu için duvar koruma bariyerleri döşenerek bu sorunun önüne geçilir.

Duvar koruma bariyerlerinin en çok kullanıldığı mekanlar hastaneler ve sağlık klinikleridir. Hasta sedyeleri ve hasta arabalarının koridorlarda taşınırken duvarlara değmeme olasılığı çok azdır. Bu yüzden en fazla hastane duvarları deformasyona uğrar. Sedye ve tekerlekli araba boyu hesaplanarak duvarlar korumaya alınarak bariyerler döşenir. Son derece kullanışlı bariyerlerdir.

Duvar Koruma Bariyer Çeşitleri

Duvar koruma bariyerleri kullanılacak yerin özelliğine göre çeşitlenir. Pvc plastik bariyerler, kauçuk bariyerler, ahşap bariyerler gibi ürün çeşitlilikleri bulunmaktadır. Duvar koruma bariyerleri, kullanılacak mekanın yapısına ve özelliğine göre tercih edilmelidir. Hastanelerde ve okullarda kullanılan bariyer çeşidi ile otoparklarda kullanılan bariyer çeşidi aynı değildir. Ürün çeşidi mekanın kullanım amacına göre değişir.

Duvar koruma bariyerleri her ne kadar koruma amaçlı olsad a aynı zamanda mekana estetik katan bir malzemedir. Duvara işlenmiş isabetli bir renk seçimiyle mekana modern bir görünüm katar. Dekorasyonu tamamlayan çok ince bir ayrıntıdır duvar bariyerleri. Değişik renk ve desen çeşitleri ile her ortama kolayca uygulanabilen bir malzeme türüdür.

Son yıllarda iç mekan dekorasyon taleplerinde artış aynı zamanda duvar koruma bariyerlerinde ki artışı da beraberinde getirmiştir. Bu artış bariyer çeşitliliğinin artmasını sağlamıştır. Piyasada duvar koruma bariyerlerinde yüzlerce çeşit bulmak mümkündür. Ürün skalasındaki bu zenginlik tüketicilerin bütün taleplerini karşılamaktadır.

Duvar Koruma Bariyer Fiyatları Nasıldır?

Duvar koruma bariyerleri son yıllarda sıklıkla kullanılan ve tercih edilen bir malzemedir. Malzemelerin kolay uygulanabilir olması ve kullanım kolaylıkları tercih sebeplerinin en başında gelmektedir. Kalabalık ve yoğun işleyen mekanlarda deforme olan duvarların tadilatı büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bir yandan işleyen insan trafiğinin içinde duvar tamiratı yapmak son derece sıkıntılıdır. Bu sorunların önüne geçmek için bariyer döşenir.

Mekanın yapısına göre döşenen bariyer uzun yıllar koruma sağlar. Bütün bu avantajların yanında her kurum ve kuruluşun kolaylıkla yaptırabileceği makul fiyat aralıkları vardır. Fiyat aralıkları, duvar tadilat ve tamiratı göz önüne alınıp kıyaslandığında son derece uygun seviyelerdedir. kullanım ve koruma ömürlerinin uzun olması ekonomik anlamda avantaj sağlamaktadır.

Fiyat çeşitlilikleri tamamen tercih edilen ürüne göre değişiklik arz eder. Pvc koruma ve kauçuk koruma ya da ahşap koruma bariyer fiyatları çok farklıdır. Pazardaki fiyat oranlarının değişiklik göstermesi tamamen ürün çeşitleri ile ilgilidir.

Duvar koruma bariyerleri yaptırırken önemli olan kullanılacak alana göre ürün seçmektir. Ürün seçimlerinde hizmet satın alınacak firma ile fikir alışverişinden sonra karar verilmelidir. Hizmet satın alınırken kurumsal bir firmadan alınması çok önemlidir. Bariyer döşemelerinde işçilik hayati öneme sahiptir. Duvar köşelerindeki yapılan en küçük hata duvar sonunda estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkarır. Aynı zamanda kalitesiz bir işçilik malzemenin kullanım ömrünü azaltır. Kaliteli ürün kaliteli işçilikle kendini gösterir gerçeği göz önünde tutularak firma seçimi yapılmalıdır.

 

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.