Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama son yıllarda en çok tercih edilen kaplama türlerinin başından gelmektedir. Kapalı geniş ve kalabalık mekanlarda döşendiği zaman fazladan derinlik ve genişlik kazandırır. Yüzeyi son derece parlaktır. Bu özelliği sayesinde ortama modern bir görünüm katar.Epoksi zemin kaplama genellikler oteller,hastaneler,kapalı spor salonları ve okullarda son derece yaygın kullanılmaktadır. 

Epoksi kaplamalarda renk ve desen çeşitliliği son derece fazladır. Bu özelliğinden dolayı her ortamda tercih edilen bir kaplama çeşidi olmuştur. 

Zemin kaplama sektörü son yıllarda ülkemizde en hızlı sektörlerin başında gelir. Hem inşaatla doğrudan alakalı olması hem de dekorasyon sektörünün ivmesine paralel bir gelişim göstermiştir. Ürün zenginliği dekorasyon sektöründe çok tercih edilmesini sağlarken,fabrikalar,işyerleri ofisler,metro istasyonları gibi insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde tercih edilmesinin sebebi çok kullanışlı bir kaplama olmasındandır. Kir ve leke tutmama özelliğinden dolayı temizliği çok kolay ve az maliyetlidir. Bu yüzden kalabalık alanların çoğu epoksi zemin kaplama ürünlerini tercih etmektedir.

Kapalı spor salonlarında,hastanelerde ve diğer değişik alanlarda ses ve titreşim emme özelliğinden dolayı ses ve gürültü kirliliğinin önüne geçen bir üründür. Özellikle hastanelerde çok sık tercih edilmektedir. Antibakteriyel özelliği mikrop ve bakteri üremelerini engeller. Bu yüzden aşırı hijyen gerektiren yerler ameliyathanelerde,kliniklerde özellikle epoksi zemin kaplama ürünleri kullanılır. Temizliği son derece kolaydır. Temizlik ürünlerinin hepsi kimyasal ürünlerdir. Epoksi zemin kaplama kimyasallara, asitlere,suya ve neme son derece dayanıklı olması bu ortamlarda ürünün uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır. Temizlik maliyetlerini ciddi anlamda düşürmektedir. Hastanelerde temizlik her saat başında kimyasallarla yapılır. Epoksi zemin kaplama bu kadar sık kimyasala maruz kalmalarına rağmen uzun yıllar işlevselliğinde ve parlaklığından bir şey kaybetmez. 

Çok değişik renk ve desenlerde üretildiğinden her tercihe cevap verebilecek zengin ürün skalasına sahiptir.

Kaplanan yerlerdeki memnuniyet her geçen gün hızla artmaktadır. Epoksi zemin kaplama günümüzde artık kaplama sektörünün lokomotif ürünü haline gelmiştir diyebiliriz.

Ürünün döşeme işçiliği çok temiz ve son derece az maliyetli olması kaplamanın döşeme maliyetlerini gözle görülür şekilde azaltmıştır. Diğer doğal kaplama ürünlerine göre daha fazla tercih edilmektedir.

Son derece dayanıklı ve sağlıklı bir kaplama çeşididir. Suya,neme,kimyasallara son derece dayanıklıdır. Rutubet yapmaz ortama ferahlık katar.

Su ve nem geçirmemesi kötü kokuların meydana gelmesini önler. Son derece kullanışlı ve şık bir üründür. Parlak yüzeyi son derece dayanıklıdır. Aşınmadan uzun  yıllar işlevsel kalır. Ses ve titreşimi iletmez.

Aşırı ısılara maruz kaldığından ortalama zehirli gaz bırakmaz. Karbondioksit salınımı son derece azdır. 

Ülkemizde son yıllarda inşaat sektöründeki hızlı gelişme zemin kaplama sektörünü de doğrudan etkilemiştir. İnşaat sektörüne paralel bir gelişim gösteren kaplama sektörü her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak ülke ekonomisine ciddi katkılar sunmaktadır. Zemin kaplama sektörü inşaatla doğrudan ilgili olduğu kadar dekorasyon sektörü ile de doğrudan ilgilidir. Dekorasyon sektörünü besleyen en ciddi sektör kaplama sektörüdür. Her çeşit dekorasyon isteklerine zengin ürün skalasıyla destek olmaktadır. 

Epoksi zemin kaplama son derece ekonomik bir kaplama türüdür. Doğal kaplamalara kıyasla pazarda daha fazla kabul görmektedir. Ürün kullanım ömürlerinin uzun olması,döşeme kolaylığı,şık ve modern görünümü tercih sebeplerini etkileyen en önemli faktördür.

Epoksi Zemin Kaplama Ne Gibi Avantajlar Sunar

Epoksi zemin kaplama döşenen alanlara son derece modern bir görünüm katmasının yanı sıra son derece kullanışlı olması,dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması avantajların en önemlidir. İşçilik ve temizlik maliyetlerini ciddi manada düşürür. Bölgesel yıpranmalarda renk ve ton farkı olmadan kolaylıkla tamir edilir.

Sektörde en ekonomik kaplama türlerinin başında gelmektedir.

Epoksi Kaplamalarda Ürün Zenginliği

Epoksi ürün çeşitliliğinin çok zengin olması her zevke uygun talepleri karşılamakta son derece başarılıdır.Her ortama uygun renk ve desen çeşitleri ortamı kolayca bü

tünlemesini sağlar. Epoksi zemin kaplamaları ister açık ister kapalı alan olsun her ortama rahatlıkla döşenebilecek kaplama türlerinin en başında gelmektedir. Son yıllarda zemin kaplamalarında en fazla tercih edilen ürün epoksi kaplamalardır

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.