Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk Zemin Kaplama

 

Zemin kaplama sektörü son yıllarda ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerin başında gelmektedir. Zemin ve duvar kaplamada kullanılan ürünleri her geçen gün zenginleşerek çeşitlenmeketdir. Doğal kaplama ürünleri her mekanın kullanım amaçlarına uygun olmayabiliyor. Sert ürün karakterleri dağaol kaplama malzemelerinin kullanım alanlarını çok kısıtlamıştır. Özellikle çocuk oyun parkları, okullar, hastaneler ve insan nüfusunun çok yoğun olduğu alanlarda doğal malzemelerin sertliğinden dolayı kaymalarda ve düşmelerde ciddi yaralanmalar sebep olmaktadır. Bu türde olumsuzlukları ortadan kaldırmak için pvc bazlı yumuşak, esnek ve dayanıklı malzemeler tercih edilmektedir. Bu kaplama malzemelerinin en önemlilerinden biri kauçuk zemin kaplama ürünleridir. Kauçuk zemin kaplama esnek ve dayanıklı yapısı ile her mekana döşenebilmektedir. Açık ve kapalı spor sahalarında özellikle kauçuk zemin kaplama tercih edilir. Kauçuk zemin kaplama çevresel etkenlere karşı son derece dayanıklı bir malzemedir. Renk ve desen çeşitliliği sayesinde her mekana uygulanabilir. Açık alanlarda kurulan sahalarda, oyun parklarında, bisiklet yolarında ve yürüyüş yollarında sık kullanılmaktadır. Kauçuk zemin kaplama kendi içinde çeşitliliğe ayrılır. Bisiklet ve yürüyüş yollarındaki kauçuk çeşidi ile kapalı alanlardaki çeşitleri birbirinden farklıdır. Ama sonuçta aynı üründür diyebiliriz. 

Kauçuk zemin kaplama esnek yapısı sayesinde iç ve kapalı mekanlarda ses ve gürültü kirliliğinin önüne geçer. Kapalı alanlarda titreşim ve ses emme özelliğinden dolayı ayak sesleri duyulmaz. Aynı zamanda kaymaya bağlı kazaların büyük oranda önüne geçer.

Kauçuk zemin kaplama ürünleri suya, neme, rutubete, asitlere ve kimyasallara karşı son derece dayanıklıdır. Çok yüksek ısılara maruz kaldığında dahi işlevselliğini korur. yangın anında iletken olmamasından dolayı çok geç erir ve ortama zehirli gaz salınımını azaltır. Buda dumana bağlı zehirlenmelerin önüne geçer.

Kauçuk Zemin Kaplama hangi Alanlara Döşenir?

Kauçuk zemin kaplama her mekana rahatlıkla döşenir. Ev,ofis, okul, hastane ,otel ve açık-kapalı spor sahalarına en uygun malzemedir. Renk ve desen çeşitliliğinin fazla olması dekorasyon sektöründe de çok kullanılmasını sağlamıştır. Renk zenginliği özellikle dekoratif alanlarda kullanılan diğer malzemelerin uyumunu bütünler.

Dayanıklı ve dirençli olması uzun yıllar kullanılmasını sağlar. İşlevselliğini yıllarca devam ettirirken renk ve desen deformasyonlarına uğramaz. Çok kullanışlı bir kaplama malzemesidir. İnşaat sektörünün her alanında kullanılan kauçuk zemin kaplama sektöründe de en çok kullanılan malzeme olmuştur. 

Kauçuk zemin kaplama döşendiği her alanda maksimum fayda veren ender ürünlerden biridir. Döşeme sırasında işçilik çok önemlidir. Kaliteli bir işçilikle kauçuk zeminler uzun yıllar rahatlıkla kullanılmaktadır. Kaplama işinde önemli olan kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik sunacak kurumsal bir firmadan hizmet satın almaktır. Firma seçimi her işte olduğu gibi zemin ve duvar kaplamaları da son derece önemlidir. işçilik iyi değilse ürün ne kadar kaliteli olursa olsun kaliteli bir iş çıkmaz. Bu nedenle işinde uzman ve kurumsallaşmış firmalarda hizmet satın almak çok önemlidir. Kaçak firmaların ucuz fiyat tuzağına düşülmemelidir. İş garantisi vermeden kayıt dışı çalışan korsan firmalar tüketicileri ciddi maddi zarara uğrattığı çok sık görülmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplama Maliyetleri?

Kauçuk zemin kaplama diğer doğal ürünlere göre daha uygun fiyat seviyesindedir. Ürünün kalınlığı ve kalitesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. İnce veya kalın olmasına göre. homojen yada heterojen oluşuna göre çok büyük seviyede olmasa bile fiyat farklılıkları gözlenir. Kaplama sektöründe en uygun fiyat aralığında rahatlıkla yapılabilir. Her gelir grubundaki kişilerin ya da işletmelerin rahatlıkla yaptırabileceği fiyat aralıklarında birçok ürün bulunmaktadır.

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.