Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

 

Dekoratif mimarinin en göze çarpan bölümü zemin alanlarıdır. Mimaride dekorasyon zeminle başlar diyebiliriz. Zemin ile duvar uyumu bir bütünlük arz eder. Zemin kaplamalarının dekoratif yönünün ötesinde kullanım kolaylığı ve şık görünümleri ile en çok tercih edilen alanlar olduğu her dekorasyonda sıklıkla görülebilir. 

Modern ve şık görünümünün yanı sıra zemin kaplamalarının dayanıklı ve kullanım ömürlerinin uzun olması tercih edilmelerinin en önemli özelliğidir.

Son yıllarda zemin kaplama sektöründe smart üretim tesislerinde geliştirilen kaliteli,şık ve dayanıklı malzemeler ürün çeşitliliğini artırmıştır. Bu malzemelerin başında Pvc gelmektedir. Pvc zemin kaplama alanında son yıllarda çok sık kullanılmaktadır. Ahşap ve diğer malzemelere göre daha dayanıklı olması ve çok çeşitlilik arz etmesi her alanda kullanılmasını kolaylaştırmıştır. 

Pvc zemin kaplama malzemeleri çok katmanlı üretildiği için esnek,şık ve dayanıklı malzemelerin kompost haline getirilmesi ile üretilmektedir. 

 

Pvc Zemin Kaplama Özellikleri

 

Pvc zemin kaplama malzemeleri et kalınlığına,renk ve desen tercihlerine göre çeşitlendirilmiştir. Esnek ve dayanıklı malzeme olduğunda uygulama alanlarında sıfır sorunlu malzemelerin başında gelir. Uygulandığı alanı tamamen modern bir görüntüye kavuşturan özelliğe sahiptir. 

İhtiyaç ve her kullanım amacına yönelik alanlara rahatlıkla döşenebilir. Spor sahalarına, otellere, hastanelere, kliniklere ve kamuya açık her alana döşenebilen çok kullanışlı malzemedir. Diğer taş,granit,ahşap ve benzeri döşeme malzemelerine oranla daha makul fiyatlara sahiptir. Pvc zemin kaplama yapılırken inşaat,tadilat sorunları çıkmaz. Taş ve granit döşemelerde karşılaşılan tadilat işleri pvc kaplamalarda kesinlikle ortaya çıkmaz. Bu da tüketiciye ekonomik anlamda kazanç sağlamaktadır.

Renk ve desen konusunda tüketicilere sunduğu zengin çeşitliliğe sahip olması tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasındadır diyebiliriz.

 

Pvc Zemin Kaplama Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Zemin kaplam işi son derece uzmanlık gerektiren işlerin başında gelir. Malzemenin kaliteli olmasının yanı sıra malzemeyi işleyen,uygulayan ustanın işinde son derece tecrübeli ve bilgili olması gerekmektedir. Bu yüzden kaplama işi yapılırken işinde uzman firmalarda hizmet satın almak gereklidir.

Zemin döşemelerinmde, zeminin yapısı ve şekli pvc zemin kaplama malzemesini uygulayacak özellikte olmalıdır. Bozuk zeminler zemin tesviye şapı atılarak düzeltilmelidir. Kaba beton veya kara beton dediğimiz zeminlere düzeltilmeden malzeme zemine işlenmez. Zemin Şap gerektiriyorsa şap makinası ile şap atılmalıdır. Zeminin akarı var ise döşenirken akar yönü de hesaplanarak malzeme uygulanmalıdır. Ahşap zeminlere kesinlikle pvc uygulanmaz. Su bazlı pvc tutkalları ahşap ve bozuk zeminlerde zamanla hava kabarcıkları gibi şişmeler meydana getirir. 

Malzeme uygulamasında en önemli nokta zeminin yapısıdır. Bu yüzden zeminin düzgün ve pürüzsüz olması gerekir. 

Uygulanacak alandaki diğer tadilat ve tamirat işlerinin olmamasına dikkat edilmelidir. Sıvası, boyası ve doğramalarının bitmediği alanlarda pvc zemin kaplama yapılmaz. Bu süreçte yapılabilir diyen firmalardan hizmet satın alınmamalıdır. 

 

Pvc Zemin Kaplama Fiyatları Nasıldır?

 

Dekoratif mimarinin en fazla kullandığı ürünlerin başında pvc kaplama malzemeleri gelmektedir. Pvc inşaat sektörünün her alanında sıklıkla kullanılan malzemedir. Smart üretim tesislerinin artmasıyla birlikte pvc sadece inşaat malzemesi olmaktan çıkmış aynı zamanda dekoratif malzemelerin en önemli ürünü haline gelmiştir. Fiyat bakımından diğer zemin kaplama malzemelerine kıyas edildiğinde arada müspet manada ciddi farklar ortaya çıktığı görülmektedir. Hem modern ve şık görünümüyle hem de kullanım ömürlerinin uzun olmasından dolayı dekorasyon sektörünün en önemli malzemesi haline gelmiştir. Fiyat bakımından her gelir grubunun rahatlıkla yaptırabileceği fiyat aralığına sahiptir. 

 

Zemin kaplaması yaptırmak isteyen tüketiciler firma seçimi konusunda çok titiz davranmaları gerekir. Malzeme kalitesi kadar işçilik kaliteside kaplama işinde çok önemlidir. Tanınırlığı olan ve sektörden bilinen kurumsal firmalarda hizmet satın almaya özen göstermeleri gerekmektedir.

 

İndirim, duyuru ve kampanyalardan haberdar ol.