Polimer içerikli bir ürün olan Polivinil Klörür maddesi olarak da adlandırılan PVC geniş bir kullanım alanına sahiptir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesine paralel olarak özellikle son dönemde inşaat sektörünün yanı sıra hizmet ve sanayi sektöründe de oldukça sık kullanılmaktadır. PVC yalnızca ülkemizde değil Dünya’nın pek çok yerinde üretilen üçüncü sentetik plastik bir malzeme olarak geçmektedir. Dünya geneline baktığımızda en çok üretilen ve tüketilen birinci malzeme ise Polietilen olmaktadır. Fakat PVC özellikle son dönemde hızlı talep artışıyla Polietilen ham maddesini geçeceği tahmin edilmektedir. Aynı zamanda unutmadan hatırlatmak isteriz. PVC ürünleri içerisinde bulunan ham maddeler sayesinde rekabet dahi edilemeyecek performans fazlalığına sahiptir. Bu performans artışı da beraberinde müşteriler tarafından oldukça sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

 

Ankara özellikle son dönemin en çok gelişen şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Her geçen gün artan konut sayıları beraberinde yeni zemin döşeme ve kaplama işlemlerine duyulan ihtiyacı artmaktadır. Artan bu ihtiyaçlarda beraberinde PVC Zemin Döşeme gibi ürün performansı yüksek zemin kaplama malzemesi seçilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden Ankara halkı özellikle son dönemde PVC Zemin Kaplama İşlemlerine ihtiyaç duymaktadır. Kitaş Zemin Kaplama olarak biz de Ankara PVC Zemin Döşeme ve Kaplama işlemlerinde kaliteli ve profesyonel ürün ve hizmet sunmaktayız. Ankara PVC Döşeme işlemlerinde bize güvenebilir ve işinizi güven içerisinde bize teslim edebilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

PVC Zemin Kaplama Özellikleri arasında öne çıkan özellikler arasında sağlam ve dayanıklı olmasının yanı sıra hafif ve taşınması da daha rahat olmasıdır. Rahat taşıması da özellikle lojistik anlamında kullanıcılara büyük kolaylıklar tanımaktadır. Bunun yanı sıra PVC Zemin Döşeme ve Zemin Kaplama Özellikleri ve Faydaları arasında mükemmel ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Yalıtımından kasıt olarak sesi iyi bir şekilde absorbe etmesi olmaktadır. Sesi absorbe etme özelliği sayesinde Hastane, ofis, büro ve devlet dairesi gibi sessizliğin egemen olduğu ortamlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda unutmadan hatırlatmak isteriz. PVC Zemin Kaplama ve Döşemeler mikropları ve bakterileri zeminde tutmamaktadır. Bunun yanı sıra temizlenmesinin de oldukça rahat olması hijyenik özellik göstermesinde oldukça etkili olmaktadır.

 

PVC Zemin Kaplama sonrasında zeminin sağlam ve dayanıklı olması aynı zamanda güzel bir dekorasyon yapma şansının bulunması tercih edilmesindeki nedenler arasında gösterilmektedir.

PVC Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılmaktadır?

PVC Zemin Kaplama ve Döşeme İşlemlerinin en sık kullanıldığı noktalar arasında Hastaneler gelmektedir. Bunu yanı sıra ofislerde, bürolarda, özel ve resmi dairelerde, sosyal tesislerde, açık ve kapalı spor salonlarında, fitness merkezlerinde de PVC Zemin Döşeme kullanıldığı görülmektedir. Firmamız da Ankara ilinde devam eden bu tür yapı ve konutların ihtiyaç duyduğu tüm Zemin Kaplama ve Zemin Dekorasyon İşlemlerinde tüm profesyonel çalışmalar yürütmektedir.

PVC Zemin Kaplama Isıya Ne Kadar Dayanıklı?

PVC Zemin Kaplama bina ve konut içinde herhangi bir yanma durumunda uzun süre dayanma özelliğine sahiptir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı olmasındaki temel nedenler arasında yapay plastik bir ürün olduğundan dolayı içerisindeki bileşenler özel olarak seçilmektedir. Bu da elbette ki PVC Zemin Kaplamanın ısıya dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

PVC Pencere Özellikleri Nelerdir?

PVC Zemin Kaplama ve Döşemenin yanı sıra inşaat sektöründe PVC ‘nin kullanıldığı ürünlerden biri de pencereler olmaktadır. PVC Pencereleri de eko-dengede ve eko-verimlilik analizlerinden başarıyla geçmiştir. 50 yılın üzerinde bir ömre sahiptir ki bu zaman aralığı PVC Zemin Kaplama Ürünlerinin kullanım ömründen daha fazladır.